Jak będzie na Litwie?


09 kwietnia 2019, 20:44

Cześć!

Niedługo w ramach programu "Erasmus+" odwiedzimy Litwę, a przede wszystkim zwiedzimy Wilno. Spędzimy tam cały tydzień. To dla nas dobra okazja, by poznać nowych ludzi i kulturę innych krajów. Przy okazji dołączymy to miasto do naszych podróżniczych wspomnień. 

A jak będzie na Litwie? Relacje i zdjęcia będziemy dodawać na bieżąco... a teraz kilka zdjęć atrakcji, które może uda nam się zobaczyć w Wilnie laughing 

 

 

  Ostra Brama

 Ostra Brama - brama miejska na Starym Mieście w Wilnie, gotycka, wzniesiona w latach 1503 - 1514, wraz z przylegającym do niej fragmentem muru obronnego będąca jedyną pozostałością dawnych fortyfikacji miejskich

 

  

 Uniwersytet Wileński - największy uniwersytet na Litwie, założony w 1579 przez króla Polski Stefana Batorego. 

                         

  

 Archikatedra - katolicka bazylika w Wilnie, katedra archidiecezji wileńskiej, miejsce pochówku wielkich książąt litewskich i królów Polski.

 

  

 Kościół św. Anny - kościół usytuowany w Wilnie, przy ulicy Maironio (św. Anny) 8, tuż przy brzegu rzeki Wilejki. Wybudowany w stylu późnego gotyku gdańskiego.

   

  

 Vilnil - Wileńskie Muzeum Iluzji - w którym są prezentowane złudzenia optyczne, ciekawostki związane z fizyką czy łamigłówki do rozwiązania.

 

  Kościół św Piotra i św Pawła

 Kościół św. św. Piotra i Pawła - barokowy kościół położony na Antokolu.

 

 Góra Trzykrzyska

 Góra Trzykrzyska - wzgórze w Wilnie, na prawym brzegu Wilejki, dawniej zwana Łysą lub Krzywą. Na górze stoi pomnik - trzy białe krzyże.

 

 Cerkiew Świętego Ducha

 Cerkiew Świętego Ducha - cerkiew prawosławna w kompleksie budynków monasteru pod tym samym wezwaniem w obrębie wileńskiego Starego Miasta, w pobliżu Ostrej Bramy.

 

  Cmentarz na Rossie

 Cmentarz na Rossie - zabytkowy zespół cmentarny w Wilnie, na Rossie, o powierzchni 10,8 ha.

 

 Zamek w Trokach

 Zamek w Trokach - zamek położony na jeziorze Galwe w miejscowości Troki.
 Obiekt w znacznym stopniu jest rekonstrukcją wykonaną w 2 poł. XX wieku.

 

 

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz